Zas sa ten čas blíži, ten čas vianočný

Autor: Jakub Betinský | 23.12.2011 o 0:00 | (upravené 23.12.2011 o 1:21) Karma článku: 3,98 | Prečítané:  620x

Vianoce ako každý rok. S niektorými to akosi moc nepohne, ale deti nevedia čo od radosti a vzduch okolo seba by aj krájali, s otvorenou pusou naháňajú vločky (či to iba ja) a tá bezprostrednosť v ich radosti je niečo čo ma vždy dostane a nakopne.

Musím sa trochu priznať, že ma síce dedo trochu vytočil keď hovorí, že aliašská treska namiesto kapra je v pohode, ale tak proti chuti a dôchodcovskej peňaženke žiadny dišputát - požehnané sviatky aj do Enelu.

Súčasťou toho všetkého sú samozrejme aj vianočné trhy, a práve počas tých tohoročných som sa konečne dozvedel, že vianočný punč je iba varené víno s rumom, a že cigánska pečienka je aj z hydiny. Najviac ma pobavila predavačka v stánku s punčom, ktorý prekvapivo podávali ako v mužskej tak v ženskej edícii. Samozrejme, keď som sa po prvom umelohmotnom dvojdecáku dozvedel, že tajomstvo je v buď mesiačikoch manadarinky alebo jahode na dne pohára, hneď som presedlal na ženský variant. 

Je to fajn a už mi to chýbalo. Tento vianočný čas, počas ktorého sa ľudia akosi neprekvapivo dokážu viac zblížiť, otvoriť, byť bezprostrednejšími, výsť sami zo seba a jednoducho stať sa akosi ľudskejšími. Vidno to všade. Decká pôjdu spievať koledy a neotvorí im málokto, neznámi ľudia pri kadi s kaprom sa len tak dajú do reči, kolegyne v práci menia o sto duší recepty, susedia prehodia pozdrav a pár prianí pri odhadzovaní snehu, a nejak sa nám akosi viac darí narážať jeden na druhého a povedať pre zmenu aj niečo milé.

Hovorí sa, že to najpotrebnejšie pre život, to čo prináša skutočné šťastie možme iba dostať. Prajem teda sebe a nám, aby sme naplno využili tieto sviatky vzájomnosti a blizkosti na to čo najviac potrebujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?