Po druhé a možno naposledy

Autor: Jakub Betinský | 22.5.2013 o 15:59 | (upravené 22.5.2013 o 16:12) Karma článku: 6,43 | Prečítané:  432x

V priebehu posledných dní sa toho nielen, že stalo veľa, ale veľa z toho má k sebe veľmi blízko. Dve veci obzvlášť. Naši dvaja ministri by si mali otvoriť spoločnú inštitúciu (napr. kaviareň) pretože ako sa ukázalo, ich strategický či kritický management je na oko identický. Po prvé: najprv nejakú dobrú zmenu dlho vymýšľať. Po druhé: dobré veci rýchlo schváliť (ako je u nás zvykom). A po tretie: hneď ako to uzrie svetlo prvých reakcií verejnosti, tak to treba do piatich minút zmeniť (dobré veci sa dajú zmeniť už len k lepšiemu).

 

Byť tak zase raz maturant a môcť sa zase raz rozhodnúť ísť študovať dajme tomu do zahraničia. Keby mi to ale náhodou nevydalo a môj maturitný písomný prejav z matematiky by sa neujal, tak si môžem doma rok opakovať násobilku.

 

Našťastie si ale ministerstvo uvedomilo svoju nespravodlivosť a možno by sa mi ešte v septembri podarilo dostať na nejakú výšku. Aj keď kto vie, či na tú, na ktorú som chcel. Mne sa to ale napriek všetkému podarí.

 

Brány zahraničného štúdia sa mi otvoria, ale vo víre udalostí zabudnem na najnovšiu vychytávku iného ministerstva a neohlásim svoju polohu (aj keď stále si ma môžu dohľadať cez foursquare). A ja úbožiak, ktorý som kvôli opakovanej maturite skoro nedostal ani štipko, teraz musím platiť pokutu.

 

Našťastie si ale ministerstvo uvedomilo svoju neprezieravosť, pokutovať ma nakoniec ževraj nebudú a svoju polohu nebudem mať potom dodatočne ani potrebu ohlásiť. Jediná motivácia, ktorá by ma k tejto poctivosti ešte viedla, je možno moja túžba pomôcť slobodnému podnikaniu - firmičke, ktorá by nahlásením môjho pobytu ževraj profitovala poskytovaním môjho zaručeného elektronického podpisu.

Našťastie si to ale ministerstvá premysleli a situácia nakoniec nebude taká tragická, ale iba groteskná.

 

Ako zodpovední občania by sme mali na dané ministerstvá zakúpiť z vlastných prostriedkov a z dobrej vôle poslať dve šachovnice, pretože, ako sa ukazuje, myslieť o dva ťahy dopredu by nám ušetrilo nielen čas, ale určite aj nemalý groš.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?