Prečo by som sa chcel stať členom TEDxBratislava 2013?

Autor: Jakub Betinský | 26.11.2012 o 12:57 | (upravené 26.11.2012 o 14:21) Karma článku: 4,10 | Prečítané:  530x

S takýmto listom som sa dnes obrátil na vedenie bratislavského TEDx. Práve sa dáva dokopy nový tím na rok 2013 a toho je aj vaša šanca, či už ako dobrovoľníkov alebo členov tímu, priložiť ruku k niečomu úžasnému. Nechajte sa motivovať a inšpirovať myšlienkami, ktoré sú hodné šírenia.

 

 

Ja a TEDxTím

 

Moje univerzitné časy som si odkrútil v Taliansku a potom ako som sa vrátil od septembra na Slovensko som zistil, že je tu mnoho projektov, s ktorými som sa nielen vnútorne stotožnil, ale súčasne ma naplnili takou tou autentickou energiou, že sa predsa len niečo deje a novým kreatívnym myšlienkam sa darí preraziť na povrch.

Prečo by som chcel byť súčasťou TEDxTímu? Ja sám by som sa opísal ako TEDák, teda Tvorivý Energický Dobrodruh a ako out-of-the-box človek. V tomto projekte vidím obrovský potenciál tichej, ale progresívnej revolúcie v slovenskej mentalite. Konečne sa oslobodiť od stereotypného masového prístupu a dať možnosť kreatívnemu jednotlivcovi či skupine!

Mojou veľkou ambíciou do prítomnej budúcnosti je slovami Kena Robinsona revolúcia vo vzdelávaní na Slovensku. Moja mamina je učiteľka na osemročnom gymnáciu a práve ona mi je najväčším svedkom a kritikom tej nereálnej snahy zhora štandardizovať deti a marginalizovanie vzťahu učiteľa a žiaka. Pán Čaplovič s jeho svojským pohľadom na fínsky model vzdelávania je prototypom  nedivergentného a nekritického myslenia. Jediné čo mu potom zostáva je “vzdelávať” deti a mladých tak, aby s nich vyrástli iba perspektívne subjecky na trhu práce s dobrým priemerom výstupných testov. Bodka.

Práve v myšlienkach TEDu vidím tú energiu, ktorou je potrebné naplniť dnešné Slovensko. Nedusiť, ale naopak pozdvinúť ľudskú tvorivosť. Od dizajnu a moderných technológií cez architektúru a umenie k zdravým inštitúciám, vymáhateľnosti práva a zodpovednej slobode.

Ako takmer ukončený študent politickej ekonómie nachádzam veľkú inšpiráciu v mojom staršom bratovi, ktorý ako absolvet maľby na VŠVU vidí kultúrnu a estetickú podvýživenosť v školách ako i mimo nich. Anesteticky umŕtvujeme dušu a kreativitu nahrádzame krivkami produktivity. TED je pre mňa možnosťou myšlienkovej slobody a hodenou rukavicou post-modernej dobe.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Všetci Bielorusi vrátane mňa sa boja vojny s Ruskom

Naša dotovaná diktatúra sa blíži k svojmu koncu.

DOMOV

Šéf Rady RTVS: Miku sme si nezavolali pre politické tlaky

Gallo za zasadnutím podozrenia o ovplyvňovaní nevidí.

EKONOMIKA

Diaľnica na Trnavu sa môže rozšíriť na osem pruhov

Definitívne riešenie povie minister dopravy.


Už ste čítali?