Noviny v štýle Harry Potter už nemusia byť iba špeciálnym efektom

Autor: Jakub Betinský | 21.2.2011 o 21:59 | (upravené 21.2.2011 o 22:24) Karma článku: 3,21 | Prečítané:  1147x

Rupert Murdoch prišiel s celkom zaujímavou myšlienkou. Spojenie denníka so spoplatneným prístupom a jeho predestinácia nájditeľná v niečom tak aktuálnom ako svet zaplavujúci iPad. A čo na to Harry Potter? Let's inovovať!

 

Ako jedny hovoria, je to "vizionár trpiaci stareckou demenciou", ktorý sa cíti dosť pri peniazoch a rozbieha denník The Daily, na prvý pohľad nič nezvyčajné. Jeho jedinečnosť? Ani nie tak to, že človek bude za jeho čítanie platiť 99 centov týždenne, ale skôr jeho na-mieru-šitosť s už dobre známym tabletovým zázrakom ako iPad. S viac ako 15 miliónovým publikom úspešných kupcov tohto "touch-netbooku bez klávestnice" si pán Murdoch už teraz môže začať mydliť ruky nad perspektívnym ziskom, ktorý s nádejou pokryje a zmnohonásobí jeho prvotnú investíciu 30 miliónov dolárov.

Moja dobroprajnosť si ale neodpustí inovačnú mýšlienku pre pána Murdocha. Berúc do úvahy množstvo mobilných výhod iPadu a jeho take-away povahu, spomínam ako som prvýkrát v údive pozeral na špeciálne efekty vo filmoch o mladom a časom stárnucom Harrym Potterovi, ktorý dennú tlač nielen že fyzicky držal v ruke, to zvládame aj my, ale fotografie v nej boli, dnešným jazykom nazvané, videá dostuplné na youtube so zapnutým tlačidlom replay. Aby som sa dostal k pointe pán Murdoch, navrhujem vám spraviť obdobnú inováciu do vášho vyrastajúceho online iPadového denníku The Daily. Len si to predstavte, denník v štýle klasických tabletových novín dostupných v každom stánku s nažltnutými okrajmi, ktorý držíte v ruke v ľahkom iPade a hľa... hneď po zobrazení titulnej strany by sa všetky fotografie začali hýbať, strana čo strana. Napríklad pod nápisom "nepokoje v Líbii vzrastajú" by sa v transparentnom ráme fotografie začali búrlivo pohybovať protestanti mávajúci vlajkami, s krátkym prestrihom na Kadáfiho syna. Alebo krátka správa o NHL zápase medzi Chicago and St.Louis, aktuálne po druhej tretine 4:2, pod ktorou si v šnúre bleskových prestrihov čitateľ môže vychutnať všetky skórujúce momenty. Tomu poviem vtiahnutie do deja, čo vy na to pán Murdoch. A čo tak držať krok s ditigálnou konkurenciou a rovno skočiť do 3D ošiaľu? Také noviny ani Harry ešte v ruke nedržal.

Verím, že nájdete moju radu motivačnú natoľko že ju prakticky prehodnotíte, skôr než vám ju vyfúkne niekto iný. Na vďaku si nepotrpím, ale keby ste veľmi naliehali... jeden ten iPad by to spravil.

___
http://www.guardian.co.uk/media/2011/feb/02/murdoch-daily-ipad-newspaper-review

"For the first two weeks is free, then only 99 cents a week! Why wouldn't you subscribe? All I need is an iPad" :)


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?